Kapat

Google AdSense Nasıl Alınır ? Google AdSense Onaylatma Rehberi

Anasayfa Blog ve Para Google AdSense Nasıl Alınır ? Google AdSense Onaylatma Rehberi
google-adsense-onay-alma
75% Ortalama Puan

AdSense Kriterleri

AdSense alma ve onaylatma kriterlerinin önemi aşağıda ki gibidir. Bu kriterlere dikkat ederek garantili bir şekil de adsense onayı alabilir ve para kazanmaya hazır bir şekil de ilerleyebilirsiniz. Aşağıda ki puanlamalar Kriterin Önemini taşımaktadır.

Tema
%100
Özgünlük
%100
SSL
%50
Trafik
%25
Sayfalar
%100

Google AdSense Onaylatma Rehberi

Bu içeriğimiz ile garantili bir şekil de AdSense hesabı alabileceğiniz rehber hazırladık. Peki ya  Google AdSense nasıl alınır sorunuzun cevabı aşağıdadır.

Webmaster forumların da dikkat etmişsinizdir, insanlar sürekli google adsense nasıl alınır veya adsense hesabım neden onaylanmıyor diye konular açmaktadırlar bunların cevabı aslında oldukça basit, peki ya siz google adsense  hesabını almayı hak ediyor musunuz?

Siteniz size göre dört dörtlük’tür. Tüm her şey eksiksiz gibi görünebilir yalnız atladığınız ufak detaylar vardır ve bunlar göze çarpmaz. Bu ufak detaylar ise, adsense başvurunuzun red edilmesini sağlaya biliyor.

Aşağıda ki vermiş olduğum bilgileri uygulayarak AdSense hesabınızın garantili bir şekil de onay almasını sağlaya bilirsiniz. Bu yönergeler ile hesabınızı onaylatarak, gelir elde edebilmeye başlayacaksınız. Şimdi’den başarılar.

Gmail hesabı oluşturduktan sonra,  buraya tıklayarak AdSense başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce aşağıda ki kriterlere siteniz uyuyor mu? göz atarak uygun hale getirebilirsiniz.

Bilgi sayfalarınızı oluşturdunuz mu?

AdSense onaylatmak için, siteniz de bilgi sayfalarınızın olmasının gerektiğini unutmayın. %90 red cevabı alan kişilerin, sitelerin de bilgi sayfaları mevcut değildir.

Gizlilik Politikası ve Hakkımızda Sayfası

#  Gizlilik Politikası Sayfası: Siteniz de gizlilik politikası sayfası yoksa, başvurunuzu yapınca direkt olarak %99 ihtimalle red cevabı alacaksınız. AdSense kriterleri arasın da ilk sırada gizlilik politikası yer almaktadır.

Gizlilik Politikası sayfası, sitenizin ciddi bir kimliğe sahip olduğunu gösterir. Hala gizlilik politikası sayfanız yok ve başvurduysanız, size gelecek olan cevap şu olacaktır “Siteniz şu an Adsense için uygun değil” şeklin de mesaj alacaksınız.

# Hakkımızda Sayfası: Bu sayfa web sitenizin cebiniz de taşıdığınız kimliğin aynısıdır diyebiliriz. Hakkımız da sayfası kullanıcılara ve arama motorlarına hakkınız da bilgi sağlayan özenli bir sayfa olması gerekiyor. Adsense kriterleri arasın da bu sayfada oldukça önemlidir.

Hakkımız da sayfamız yok başvurduk, sorun olur mu diyecek olursan bir kaç güne forum sitelerine adsense hesabı nasıl alınır diye yardım konusu açacaksınız. Çünkü gelen cevap şu olacak”AdSense başvurunuz red edildi”.

Kullanıcı Sözleşmesi ve İletişim Sayfası

# Kullanıcı Sözleşmesi Sayfası: Hem kullanıcılar için, hem de sizin için oldukça önem taşıyan bir sayfa arasında yer alıyor. Kullanıcılar sitenizi kullanırken veya kayıt olurken bu sözleşme de yazan kuralları kabul etmiş sayılıyor. Sitenizin zarar görmemesi için, bir kullanıcı sözleşmesi sayfası oluşturmalısınız ayrıca AdSense başvurunuz için de önem taşımaktadır.

# İletişim Sayfası: Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların size ulaşmasını sağlamanız için, bir iletişim sayfası oluşturmanız gerekiyor AdSense başvurusu bakımın dan kritik öneme sahiptir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için, bu kriteri de göz önün de bulundurarak iletişim sayfası oluşturmalısınız.

Tüm içeriğiniz özgün mü? İçerik kalite kriteri.

Paylaşmış olduğunuz içeriklerinizin özgün olması gerekiyor. Yani farklı siteler den kopyaladığınız makaleleri kendi siteniz de yayınlıyorsanız bundan hemen vazgeçmeniz gerekiyor. Çünkü kopya içeriğe sahip web siteleri ile yapacağınız başvular kesinlikle red ediliyor. İçerikleriniz tamamen özgün olmalıdır.

İçerik Kalitesi Yönergeleri

Aşağıda ki maddelere göz atınız ve sitenizin içerik kalitesi bakımın dan uygun olup olmadığını kontrol edin. Başvuru yapmadan önce, bunları uygulamaya başlayın.

 • İçerikleriniz kullanıcı odaklı yazılmalı. Yani tamamen kullanıcıyı bilgilendiren ve yararlı olacak içerikler hazırlamalısınız.
 • İçerikleriniz sizin tarafınız dan imla kurallarına uygun bir şekil de yazılmalı, giriş, gelişme ve sonuç şeklin de olmalı.
 • Tamamen özgün olmalı kopya içerikleri siteniz de yayınlamayın.
 • Siteniz de müstehcen içerikler, hack, casino, kumar, alkol, uyuşturucu gibi yayınlar asla yapmamalısınız. Direk red edilirsiniz. Ayrıca bunlar AdSense yasak içerik türü olarak geçiyor.
 • İçerikleriniz en az 400 – 500 kelime aralığın da yazmaya gayret edin. Başvuru yapmadan önce siteniz de minumum 25-30 aralığın da özgün içerik olduğundan emin olun.

Google adsense nasıl alınır şeklin de konular ile karşılaşırsanız, bu bilgileri insanlara aktararak onların da adsense hesabı almalarını sağlayabilirsiniz. İyilikler paylaştıkça çoğalır.

İçeriğinizi kontrol etmek için işinize yarayacak olan 2 araç;

Kelime sayısını kontrol edebileceğiniz araç:  buraya tıklayın

Makale özgünlüğünü kontrol edeceğiniz araç: buraya tıklayın

Kullanıcı Odaklı Temalar

AdSense hesabınızın onay alması için kesinlikle, tema seçimi yaparken özenle seçmelisiniz. İçeriğinizin kalitesi oldukça yüksek  yalnız tüm kriterlere uymanıza rağmen onay alamıyor musunuz? Tema ve tasarımınızı değiştirmekte fayda var.

 1. Temanız tamamen kullanıcı odaklı temiz, kolay kullanılabilir ve düzenli bir biçim de olmalıdır.
 2. Karışık menü yapısına sahip olan tasarımlar, adsense tarafından red edilir.
 3. Responsive uyumlu ve hızlı temalar tercih etmelisiniz.

AdSense’den onay alabileceğiniz tema örneği:  buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Ayrıca, siteniz için tema satın alabileceğiniz önerdiğimiz bir yer var, profesyonel olarak binlerce temaya, eklentiye ulaşabilirsiniz. Tabi ki ücretli satılmaktadır.  Göz At

Unutmayın: İnternet üzerin den ücretsiz indirdiğiniz temaların içerisin de zararlı kodlar olur, bu zararlı kodlar yüzün den AdSense’den red cevabı yeme olasılığınız oldukça yüksektir. Lisanslı tema kullanmanızı öneriyoruz.

Google adsense nasıl alınır ?

 • Yeni açılmış olan bir web sitesi ile hemen başvuru yapmayın. ( Minumum 30 gündür aktif olması lazım. )
 • Sitenizin en az günlük  50 – 100 kişi tarafın dan ziyaret edildiğin den emin olun.
 • Siteniz de SSL sertifikası kullanın.
 • Telif hakkı içeren resimler kesinlikle paylaşmayın. Paylaştığınız resimlerin kaynağını belirtin.
 • Başvuru sürecin de siteniz de ekli olan diğer reklamları kaldırın. (Kritik önem taşır.)
 • İçeriklerinizi sosyal ağlar da paylaşın facebook, twitter, google+ da imleyiniz.

Yukarı da bahsetmiş olduğum tüm kriterleri uygulayarak düzenli bir biçim de sitenizi ayarladıktan sonra başvurunuzu gönderin 24 saat ile 48 saat aralığın da cevap gelecektir. Bu süre içerisin de özgün içerikler girmeye devam ediniz.

Ayrıca adsense  politikaları ve kullanım şartlarına göz atmayı unutmayın. Adsense Şartları ve Koşulları  ayrıca Adsense Program Politikaları sayfasına da göz atarak uygun olup olmadığınızı inceleyin. Aklınıza takılan bir şeyler olur ise, sitemizin  Soru Sor bölümün den bize sorularınızı iletebilirsiniz iyi çalışmalar.

+2000 Abone Arasına katıl

Web sitesin'den para kazanma sırrı nedir? Seo nasıl yapılır? Blog ipuçları ile site trafiğini nasıl artırırım? Seo araçlarını nasıl kullanabilirim? gibi tüm sorularınızın cevaplarını öğrenmek için, bültene abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Popüler Yazılar

  DAHA FAZLA GÖSTER